Spectrotec

Marka Spectrotec szczyci się projektowaniem i produkcją najbardziej zaawansowanych i najjaśniejszych jakości barwników i markerów. Barwniki fluorescencyjne do wykrywania nieszczelności są specjalnie wykonane dla sprawdzenia szczelności układów klimatyzacyjnych i chłodniczych. Dla branży przemysłowej i motoryzacyjnej przygotowujemy specjalne koncentraty barwników do sprawdzania szczelności układów klimatyzacyjnych, smarowniczych, instalacji przemysłowych oraz w zastosowaniach środowiskowych.
Sprawdzonym sposobem aby temu zapobiegać jest użycie barwników fluorescencyjnych. Są one łatwe w dozowaniu i stanową kluczową alternatywę dla innych metod gdzie ich stosowanie wiąże się z użyciem drogiego sprzętu i specjalistycznych kwalifikacji. Ponad to, zastosowanie barwników umożliwia ciągłą kontrolę wymagającą jedynie inspekcyjnego źródła światła.

Barwnik fluorescencyjny TOPAZ Coolant. 500ml

Barwnik TOPAZ Coolant przeznaczony jest do wykrywania nieszczelności układów chłodzących, np. pojazdów samochodowych, wymienników ciepła. Jest on łatwo mieszalny z powszechnie stosowanymi płynami chłodniczymi, wodą, alkoholami, glikolami. Barwnik fluorescencyjny może wskazywać miejsce nieszczelności tego układu. Po aplikacji i odpowiednim rozprowadzeniu po układzie należy poddać instalację inspekcji z użyciem latarki UV lub innego źródła światła z dużą intensywnością promieniowania nadfioletowego. Należy przy tym zachować ostrożność i zawsze chronić oczy specjalnymi okularami.

Pojemność: 5000 ml
Cena: 64 zł
Pojemność: 500 ml
Cena: 29 zł
Pojemność: 250 ml
Cena: 28 zł
Pojemność: 100 ml
Cena: 22 zł

Barwnik fluorescencyjny SOW Stream of Water. 

SOW jest specjalnym preparatem przeznaczonym do określania kierunku przepływu, połączeń podziemnych i ukrytych cieków wodnych. Posiada wyjątkowo skoncentrowaną formułę substancji fluorescencyjnych dopasowaną do niskiego, roboczego stężenia. Jednym ze sposobów jest zastosowanie barwników opartych na uraninie (soli sodowej fluoresceiny). Jest ona nietoksyczna i biodegradowalna. Posiada silne właściwości fluorescencyjne dzięki czemu można wykryć jej obecność nawet przy minimalnym stężeniu. Prócz tego, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i zastosowaniu przenośnego fluorymetru można wyznaczyć jej stężenie w np. kilku ciekach przez co można określić stopień rozcieńczenia w np. kilku odnogach jednego strumienia lub w przypadku łączenia się cieków.

Pojemność: 5000 ml
Cena: 82 zł

Żelowy barwnik fluorescencyjny UV Spy 180ml

Żel UV Spy jest produktem o wielu zastosowaniach. Charakteryzuje się niewidzialnością w typowych warunkach. Natomiast poddany działaniu światła UV świeci charakterystyczną zieloną lub czerwoną, fluorescencyjną barwą. Tę cechę można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Może być nim dyskretne oznakowanie przedmiotów, banknotów, itp. które wykaże oznakowanie dopiero poddane promieniowaniu UV. Żel ma zastosowanie do znakowania miejsc, np. w terenie, które łatwo zidentyfikować w nocy.

Pojemność: 180 ml
Cena: 42 zł

Barwnik fluorescencyjny UV Drop 1000ml

Płyn wolnoschnący jest produktem o wielu zastosowaniach. Charakteryzuje się niewidzialnością w typowych warunkach. Natomiast poddany działaniu światła UV świeci charakterystyczną zieloną lub czerwoną, fluorescencyjną barwą. Tę cechę można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Może być nim dyskretne oznakowanie przedmiotów, banknotów, itp. które wykaże oznakowanie dopiero poddane promieniowaniu UV. Żel ma zastosowanie do znakowania miejsc, np. w terenie, które łatwo zidentyfikować w nocy.

Pojemność: 1000 ml
Cena: 28 zł

Barwnik fluorescencyjny UV Dot (lakier) 5ml

Lakier UV Dot jest produktem o wielu zastosowaniach. Charakteryzuje się niewidzialnością w typowych warunkach. Natomiast poddany działaniu światła UV świeci charakterystyczną zieloną lub czerwoną, fluorescencyjną barwą. Tę cechę można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Może być nim dyskretne oznakowanie przedmiotów, banknotów, itp. które wykaże oznakowanie dopiero poddane promieniowaniu UV. Lakierem UV Dot możemy oznakować np. bagaż, rower, opony, laptopa i wiele innych przedmiotów. Do odróżnienia wystarczy jedynie światło UV. 

Pojemność: 5 ml
Cena: 26 zł

Barwnik fluorescencyjny TOPAZ Break 

Barwnik TOPAZ Break przeznaczony jest do wykrywania nieszczelności w hydraulicznych układach hamulcowych. Jest on łatwo mieszalny z powszechnie stosowanymi płynami DOT-4, DOT-5. Barwnik fluorescencyjny może wskazywać miejsce nieszczelności tego układu. Po aplikacji i odpowiednim rozprowadzeniu po układzie należy poddać układ hamulcowy inspekcji z użyciem latarki UV lub innego źródła światła z dużą intensywnością promieniowania nadfioletowego. Należy przy tym zachować ostrożność i zawsze chronić oczy specjalnymi okularami.

Pojemność: 250 ml
Cena: 52zł
Pojemność: 100 ml
Cena: 40zł
Pojemność: 5x5 ml
Cena: 26zł

Barwnik fluorescencyjny TOPAZ Vand

Barwnik TOPAZ Vand przeznaczony jest do wykrywania nieszczelności układów wymiany ciepła, np. pojazdów samochodowych, wymienników ciepła, kolektorów słonecznych, itp. Jest on łatwo mieszalny z powszechnie stosowanymi płynami wymiany ciepła, wodą, alkoholami, glikolami. Barwnik fluorescencyjny może wskazywać miejsce nieszczelności tego układu. Po aplikacji i odpowiednim rozprowadzeniu po układzie należy poddać instalację inspekcji z użyciem latarki UV lub innego źródła światła z dużą intensywnością promieniowania nadfioletowego. Należy przy tym zachować ostrożność i zawsze chronić oczy specjalnymi okularami.

Pojemność: 5000 ml
Cena: 49 zł
Pojemność: 500 ml
Cena: 36 zł

Barwnik fluorescencyjny TOPAZ Jet 

arwnik TOPAZ Jet przeznaczony jest do wykrywania nieszczelności w układach zasilania pojazdów mechanicznych, agregatów prądotwórczych, pieców do stosowania z olejem opałowym. Jest on łatwo mieszalny z paliwami, benzyną, olejami napędowymi, olejami opałowymi. Barwnik fluorescencyjny może wskazywać miejsce nieszczelności tego układu. Po aplikacji do zbiornika paliwa, wymieszaniu i odpowiednim rozprowadzeniu po układzie należy poddać układ zasilania inspekcji z użyciem latarki UV lub innego źródła światła z dużą intensywnością promieniowania nadfioletowego.

Pojemność: 500 ml
Cena: 39zł
Pojemność: 250 ml
Cena: 29zł
Pojemność: 100 ml
Cena: 19zł

Barwnik fluorescencyjny TOPAZ Engine

Barwnik TOPAZ Engine może być z powodzeniem stosowany w układach smarowania pojazdów spalinowych. Bazą tego barwnika jest syntetyczny olej silnikowy, dzięki czemu posiada duże powinowactwo i dobrą mieszalność z olejem w układzie smarowania silnika.Barwnik fluorescencyjny może wskazywać wycieki z układu smarowania. Po aplikacji i odpowiednim rozprowadzeniu po układzie należy poddać silnik inspekcji z użyciem latarki UV lub innego źródła światła z dużą intensywnością promieniowania nadfioletowego.

Pojemność: 500 ml
Cena: 39zł
Pojemność: 250 ml
Cena: 29zł
Pojemność: 100 ml
Cena: 19zł

Barwnik fluorescencyjny TOPAZ PAG80

Barwnik TOPAZ PAG80 może być z powodzeniem stosowany w sprężarkach układów klimatyzacyjnych opartych na smarowaniu olejami typu PAG. Oleje tego typu są bazą barwnika, dzięki czemu posiadają duże powinowactwo i dobrą mieszalność z olejem sprężarkowym. Dodatek barwnika fluorescencyjnego może wskazywać wycieki z tego układu. Po aplikacji i odpowiednim rozprowadzeniu po układzie należy poddać instalację inspekcji z użyciem latarki UV lub innego źródła światła z dużą intensywnością promieniowania nadfioletowego.

Pojemność: 500 ml
Cena: 69zł
Pojemność: 250 ml
Cena: 52zł
Pojemność: 100 ml
Cena: 38zł
Pojemność: 5x5ml
Cena: 21zł
Szukaj